• İstanbul
 • Türkiye
 • info@probordro.com
 • 7/24

Bordro Danışmanlık Firmaları

Image
Image
Image

Bordro Danışmanlık Firmaları Ne İş Yapar? Nasıl Hizmet Verir?

Ana faaliyet alanında branşlaşmış ve işi sadece bordrolama danışmanlığı olan firmalara bordro danışmanlık firmaları denir.

[/vc_column][/vc_row]

Bordrolama Danışmanlığı Nedir?

Bordrolama danışmanlığı, bordrolama hizmeti veren firmaların teknik bordrolama hizmetine ek olarak süreç yönetimini ve yasal risk yönetimini de kapsayacak şekilde hizmet vermesine bordrolama danışmanlığı denir.

Tüm bordro danışmanlık şirketleri aynı tarzda hizmet vermese de; Bordro ve özlük sisteminin analiz edilmesi ve olası risklerle birlikte alınması gereken önlemlerin raporlanması da bordro danışmanlığının konuları arasındadır.

Benzersiz Bordrolama Danışmanlığı

Türkiye’ de ilk kez; Çalışanlarınızın (bordro, mesai, kesinti,izin, rapor vb.) özlük süreçleriyle ilgili soru ve taleplerine destek olmak üzere 7/24 Çağrı Merkezi hizmeti alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Uçtan Uca İnsan Kaynakları Desteği

Sadece ve sadece işinize odaklanın diye, standart danışmanlığı bir adım ileriye taşıyarak uçtan uca hizmet verdiğimizi biliyor muydunuz?

Bordro Danışmanlık Firmaları İle İnsan Kaynakları Firmaları Arasındaki Fark Nedir?

Bordro danışmanlık firmaları, insan kaynakları firmalarının geniş iş yelpazesininde yer alan tüm insan kaynakları uygulamalarına değil, yalnızca bordrolama hizmetlerine odaklanmış firmalardır. Burada esas olgu, şirketlerin, insan kaynaklarının üzerindeki iş yükünü alarak asıl işleri olan iş kalitesini yükseltmek ve verimliliği artırmak için gerekli olan çalışmalara yoğunlaşmalarını sağlamaktır.

Bordro Hizmeti Veren Firmalarda Aranması Gereken Kriterler Ne Olmalı?

 Şirketinize bordro outsource almaya karar verdikten sonra sıra geldi seçim yapmaya, bu noktada bordrolama danışmanlık firmaları arasında tercih yapmanızda etkili olan kriterleri sizin için derledik. Yaptığımız anket sonuçlarına göre Aşağıda öncelikli kriterleri inceleyebilirsiniz;

Gizlilik 1. Koşuldur

Şirketinizin ücret ve ücret ödeme uygulamaları tamamen gizlilik protokolüne uygun olarak yürütülür. İşlemlerin her şartta 3.şahıslarla paylaşılmadan güvenli olarak yapılacağında dair, %100 bilgi gizliliği taahhütlü hizmet alacağınızı biliyor muydunuz?

Maaşlarınız Gizli Kalsın

Her çalışanın birbirinin maaşlarını bilmesinin hem verimlilik hem de yasal olarak şirketinizi zor durumda bırakma riskini tamamen ortadan kaldırdığımızı bilmesi gerekenler hariç 3.şahıslarla (hiç kimseyle) paylaşılmadan taahhütlü hizmet alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Firmalarda Aranan Öncelikli Kriterler;

 1. Bir bordro uzmanından daha fazlasını yapabilmesi,
 2. Sadece bordro hizmeti veren bir şirket olması,
 3. Geçmiş referansları,
 4. Taahhütlü hizmet verebilmesi,
 5. Yasal riskleri üstlenebilmesi,
 6. Personelinizin maaş/ücret bordrolarını online iletebilmesi,
 7. Çalışanlarınıza doğrudan özlük konularıyla ilgili destek verebilmesi,
 8. Gerektiğinde yerinizde hizmet verebilmesi,
 9. Maliyetlerinizi düşürmeye yönelik raporlaması olması,
 10. Fiyatlarının avantajlı olması,
 11. Şirketinizi kağıt ve zaman israfından kurtarabilmesi,
 12. Şirketiniz için extra bir maliyet oluşumuna gerektirmemesi,

Yukarıdaki kriterlere uygun olan bordrolama firmalarının işveren tercihinde etkili olduğunu görmekteyiz.

Benzersiz hizmetlerimizi inceleyin. Hayalinizdeki insan kaynakları hedefine  ulaşmanız için kararlılığımızı görün.

Bordro Danışmanlık Firmaları İle İnsan Kaynakları Firmaları Arasındaki Fark Nedir?

Bordro danışmanlık firmaları, insan kaynakları firmalarının geniş iş yelpazesininde yer alan tüm insan kaynakları uygulamalarına değil, yalnızca bordrolama hizmetlerine odaklanmış firmalardır. Burada esas olgu, şirketlerin, insan kaynaklarının üzerindeki iş yükünü alarak asıl işleri olan iş kalitesini yükseltmek ve verimliliği artırmak için gerekli olan çalışmalara yoğunlaşmalarını sağlamaktır.

Bordro İmzalatma ve Tebliğ Süreçlerinden Kurtulun

Çalışanlarınızın ücret/maaş bordrolarını her ay düzenli olarak yasal adreslerine (KEP) ücretsiz postalanarak yasal zorunluluğu yerine getirdiğimizi ve şirketinizi bordro imzalatma risklerinden kurtardığımızı biliyor muydunuz?

Süreçler Sizin İçin yeniden Tasarlanır

Hizmet standardı yüksek bir bordrolama danışmanlığı deneyimlemeniz için, personelin işe girişinden çıkış işlemlerine kadar tüm süreçleri işletmenizin işleyişine göre yeniden tasarladığımızı biliyor muydunuz?

Bordro Danışmanlık Firmaları Yeterli Mi?

Ülkemizde işi sadece bordro danışmanlığı olan bordro danışmanlık firmalarının sayısının yeterli olmadığını görmekteyiz. Ülkemizde bu sayı “bir elin parmaklarını geçmez” bir çok firma insan kaynakları temellidir ve gelen talebe cevap verebilmek için ek olarak bordro hizmeti vermektedir. Öyle ki temizlik firmalarının bile, bordro danışmanlık firması olarak hizmet verdiğini görmekteyiz. Global ölçekte çok fazla tercih edilen sektörün büyümesi insan kaynaklarına önem veren işletmelerin outsource ihtiyacı bilincinin oluşmasıyla birlikte bordro danışmanlığı yapan firmaların sayının artmasını ümid ediyoruz.

Herkes belirli sınırlarla yetinebilir. Aşkımız için sınırları nasıl zorladığımızı görün.

Hangisi Riskli? Bordrolama Danışmanlığı Veren Şirketlerden Hizmet Almak Mı? Bordro Uzmanı Çalıştırmak Mı?

Çoğu işverenle yaptığımız söyleşilerde ilk bakışta bu işi yapacak kişinin şirket kadrosunda olmasını daha doğru bulduklarını belirtiyorlar. Ancak konuyu biraz incelediklerinde ise durumun hiçte öyle olmadığını anladıklarını, tam tersini düşünmenin şirket menfaatleriyle daha çok örtüştüğünü belirtiyorlar.
Bunu anlamanızı kolaylaştırmak için çok basit bir tabloyu aşağıda dikkatinize sunmak istiyoruz;

İçiniz Rahat Olsun

Güvenli bir şekilde hizmet almanız için herşeyi düşündük. Riskleri ortadan kaldıran taahhütlü bir hizmet modeliyle iş yaptığımızı biliyor muydunuz?

Aşk’ la yaptığımız işimizin size sağladığı avantajlarını anlatmak için gelin sizi ağırlayalım veya uzmanlarımızı davet edin. Merak etmeyin büyük küçük demeden ülkemizin her köşesine hizmetimiz vardır.

Daha Fazla Bilgi Almak Çok Kolay