• İstanbul
 • Türkiye
 • info@probordro.com
 • 7/24

Bordrolama Hizmeti

Image
Image
Image

Bordrolama Hizmeti

Bordrolama Hizmeti, yasal sorumluluklardan kurtulmanızı ve maaş gizliliğini garanti altına almanızı sağlar.

Bordrolama Hizmeti Nedir?

Bordrolama hizmeti, İnsan kaynakları kalitesini yükseltmek ve personel (vergi, sgk, sgk teşvik, kıdem ihbar vb.) giderlerinden tasarruf etmek isteyen şirketlerin tercih ettiği outsource çalışma modelidir. Ülkemizde yeni gelişmekte olan bir sektör olmasına rağmen Avrupa ve Amerika ‘da yaygın olarak tercih edilmektedir.
Bordrolama hizmeti alan bir şirketin, bordrolama ve özlük işleriyle ilgili tüm iş süreçleri, yasal sorumlulukları da üstlenen profesyonel bir danışman şirket tarafından yürütülür.

Bordrolama Hizmeti Neden Gereklidir?

Bordrolama ve özlük işleri genellikle insan kaynakları departmanlarının çatısı altında yürütülmektedir. Bordroların hazırlık süreçleri ve hiç bitmeyen personel özlük işleri insan kaynaklarının asıl işlerini yapmasına engel olmaktadır.
Sizin için de bordrolama ve özlük işleri çok fazla iş yüküne sebep oluyorsa ve çalışanların işyerinde maaş / ücret gizliliğini sağlama konusunda sorun yaşıyorsanız, bordrolama hizmeti almanızın zamanı gelmiş demektir. Daha iyi bir insan kaynakları idealini önemseyen her şirket için bu hizmeti almak gereklidir. Neden gerekli olduğu konusunda biraz daha detay isterseniz, aşağıdaki kısa listeyi işverenlerin dikkatine sunuyoruz.

 1. Maliyetlerinizi Düşürür.
  Kadrolu personel çalıştırmaya göre %50′ ye kadar maliyet tasarrufu sağlar,
 2. Yasal Sorumluluktan Kurtarır.
  Yapılan işlemlerden doğacak tüm yükümlülükten kurtulmanızı sağlar,
 3. Asıl İşinize Odaklanırsınız.
  Şirketinizin bordro ve özlük işlerine ilgilenmekten daha önemli olan işlere odaklanmanızı sağlar.
 4. Verimliliği Artar.
  Maaş/ücret bilgilerinin gizliliğini sağlandığından her çalışan asıl işine yoğunlaşır
 5. Karlılığınızı Artar.
  Çalışanlarınızın performan artışına ve satışlarınızı artırmaya yönelik faaliyetlere odaklanmanızla birlikte karlılığınız artar. Ayrıca sgk teşvikleri takibini ve faydalanmanızı sağlar.

İnsan kaynakları uygulamaları konusunda örnek teşkil eden Avrupa ve Amerika’ da şirketlerin (%76) başarılı olmalarının arkasında yatan gerçek; asıl işlerine odaklanmaları için hizmetlerini outsource ediyor olmalarıdır. Sonuçta şirkete doğrudan para kazandırmayan maliyetlere katlanmak zorunda olmadıklarının bilinciyle hareket etmişler.

Avrupa’ da bu konuda alınan danışmanlık oldukça yüksek olsa da ülkemizde maalesef tam tersi bir durum söz konusudur.

Bordrolar yapılırken herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmamak için Sgk mevzuatının uygulama tebliğindeki esaslara riayet edilerek işlemleri yapmanın yanı sıra bordroya giren parametrelerin de titizlikle uygulanması gerekmektedir.  Süresi içinde ve doğru olduğu düşünülerek yapılan bordroların olası denetimlerde işvereni maddi olarak zorlayacak cezalara maruz kalındığı da maalesef sıkça karşılaşılan durumlardır. Bu durum daha çok işverenleri zor durumda bırakıyor. Bu nedenle işverenlerin dikkatine sunduğumuz birebir çözümler sayesinde bütün bu risklerden kurtulmanın elbette bir çaresi var.

Bordrolama Hizmetinin Dışarıdan Alınması Nasıl Yapılır?

Şirketiniz için bordro hizmetinin dışarından alınması hakkında araştırma yapıyorsanız her işte olduğu gibi işine odaklanmış firmaları tercih edebilirsiniz. Size tavsiyemiz ana faaliyet alanı bordrolama danışmanlığı olan firmalardan hizmet almanızdır. Çünkü; sadece bordro hizmeti veren firmalar sorununuzu çözebilir ve size büyük avantajlar sağlayabilir.
Aslında dışarıdan bordrolama hizmeti almak yeni bir bordro uzmanı aramaktan çok daha kolaydır. Tüm işlemler hızla yapılır ve çok kısa bir zamanda hizmet almaya başlarsınız. Tek yapmanız gereken kurulum için gerekli materyalleri paylaşmak. Bundan sonra bütün süreçler bordrolama danışmanı firmanız tarafından halledilir. En azından biz öyle yapıyoruz. Hatta bu hizmeti bir adım daha ileri taşıyarak benzersiz bir hizmet sunuyoruz.

Bordro Hizmetlerinin En Büyük Avantajı Nedir?

 • Hiçbir yerde bulamayacağınız benzersiz bir deneyim yaşamanız misyonumuzun bir parçasıdır.
 • Şirketinizin ücret politikası ve şirketinize özel, özlük hakları ve maaş ödeme uygulamaları gizlilik politikamızın bir parçasıdır.
 • %50 ‘ye kadar personel maliyetlerinden tasarruf garantisi ve %100 bilgi gizliliği garantisi de taahhütlerimizin bir parçasıdır.

Şirketiniz için Outsource bordro Hizmeti almayı düşünüyorsanız aşağıda yazıyı okuyarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz deneme ve tanışma fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Benzersiz bordrolama deneyimi hakkında nasıl yapıyoruz sayfasını tıklayarak da bilgi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için sağ altta yer alan canlı destek hattımızı kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir personelin işe giriş işlemlerinden başlayarak işten ayrılana kadar olan süreçte mevzuata uygun olarak yasal işlemlerin takip edilmesi ve uygulamanın titizlikle sürdürülmesi çok önemlidir. 

Yaptığımız çalışmalarla insan kaynaklarının en çok ihtiyacı olan şeylerden biri olan asıl işine odaklanmasına ve zaman tasarrufu yapmanıza olanak sağlıyoruz.

Probordro olarak Benzersiz bordrolama hizmeti kapsamında verdiğimiz ayrıcalıklı tüm hizmetleri işverenlerin dikkatine sunuyoruz. 

Neler Yapıyoruz

● Bordro Tahakkuk İşlemleri
● Sgk, E-Bildirge, İşkur işlemleri
● İşe Giriş/Çıkış İşlemleri
● Bireysel Emeklilik (BES) İşl.
● Tazminat İşlemleri
● Banka Ö.(Maaş,Avans,Prim)
● Personel Teşvik Yönetimi
Ücret Hesaplamalarından Maaş Ödemelerine; BORDRO YÖNETİMİ
 • Personel Kesintileri
 • Fazla Mesailer
 • Raporlu Personel Takibi
 • Ücret Haczi İşlemleri

Daha İyisini Nasıl Yapabiliriz!

 • 1
  Personel Sgk Teşvik İşlemleri Bizden

  Personel sgk teşvik işlemleri için extra maliyete girmeyin.

 • 2
  Çalışanlarınıza Özel Çağrı Merkezi

  Türkiye 'de İlk Olmaktan Gururluyuz. Çalışanlarınız için özel bir hat oluşturduk. Maaş ödemeleriyle, giriş çıkışlarıyla, raporlarıyla, izinleriyle vb. işlemler için 7/24 destek/bilgi alabilirler. (Tabii, verilecek bilgiler sizin onayladığınız konularla sınırlıdır). Tam olarak şöyle de diyebiliriz; Adınıza çalışan bir çağrı merkeziniz olacak.

 • 3
  KVKK Güvencesi:

  Kvkk konusunda gerekli tedbirleri aldınız mı? Biz hazırız. Veri güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu ve yasanın yüklediği sorumluluğu biliyoruz. Hukuk servisimiz gerek şirket içinde gerekse şirket dışında çalışan verilerinin Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak özel hazırlanmış muvafakatname ve dökümantasyonlar ile yasal sorun yaşama riskinizi ortadan kaldırır. Sorumluluğu bize bırakın. Gönül rahatlığıyla işlemlerinizi yürütelim.

 • 4
  Yasal Sorumluluğu Devredin

  Gelin sizi yasal yüklerden kurtaralım. Bordro ve özlük işleri yasal olarak doğrudan şirketinizi etkileyebilecek çalışmalardır. Bu işlerin bir çalışan yerine profesyonel bir ekip tarafından yapılması sorumluluğun da devri anlamı taşıyor. Maddi olarak sizi koruma altına alıyoruz ve yaptığımız işlemlerden oluşabilecek cezai müeyyidelerin sorumluluğunu üstleniyoruz.

 • 5
  Bilgi gizliliği taahhüdü:

  Maaşlar şirket bünyesinde yapılıyorsa, çalışanlarınızın birbirinin maaşını bilmesi ve ücret ödeme politikanızın paylaşılma riskleri sizi zor durumda bırakabilir. Neyse ki, Kişisel ve kurumsal verilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağı sözleşmemizde yer alan taahhütlerimiz arasındadır. Bu sayede %100 Maaş gizliliği garantisi ile güvence altında olursunuz. Şirketinize özel tüm uygulamalar (Maaş, prim, fazla mesai, diğer sosyal haklar vb.) kısaca, size ait tüm bilgiler size ait olarak kalır.

 • 6
  Sürdürülebilir Hizmet Garantisi:

  Belirsiz süreli sözleşme işçiye, ihbar önellerine bağlı kalarak dilediği zaman işi bırakıp gitme işverenin de iş akdini fesh etme hakkını verir. Sürpriz ayrılışlar iş akışınızı zor durumda bırakabilir. Bizimle çalıştığınız süre boyunca kesintisiz hizmet vermeyi garanti ediyoruz.

 • 7
  Memnun Kalmazsanız Paranız İade:

  Hizmetimizi herhangi bir risk almadan deneyimlemeniz ve güven sağlamanız için 90 gün içinde memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz. %100 Memnuniyet garantisi veriyoruz.

 • 8
  Dilerseniz Yerinde Hizmet Var:

  İşlerin dışarıdan yürütülemeyeceğini düşünüyorsanız, şirketinizde çalışmak üzere (yasal işveren sıfatıyla) sabit bir personel istihdam ediyoruz. Merak etmeyin, tüm işlemler bağlantılı olarak kontrolümüzde gerçekleştirilir.

 • 9
  Bordro İmzalatmaya Son

  Bordro tebliğ ve imza süreci iş kanunu mevzuat hükümlerine ve son düzenlemelere uygun olarak 3 şekilde yapılır. Her ay bordro imzalatmak zorunda kalmazsınız. 1) Çalışanlarınızın yasal KEP adreslerine her ay düzenli olarak gönderilir. 2) Çalışanlarınız internet üzerinde kullanıcı adı şifreleriyle yalnızca kendi bordrolarına erişebilir. Bordro görüntülendikten sonra çalışan tarafından muvafakat onayı alınır. İmzaya gerek kalmaz. 3) Fiziki adreslerine gönderilir.

Hemen Teklif Almaya Ne Dersiniz?

Personel Sgk Teşvik Hizmetini 1 Yıl Ücretsiz Veriyoruz.

Önemli Sorular

 • 1
  Resmi hatalardan dolayı cezaya maruz kaldınız mı?

  Bordroların yanlış hesaplanması, denetimlerde veya personel şikayetlerinde maddi bir ceza olarak geri dönebilir ve şirketinizi zarara uğratabilir. Oysa Bordrolama hizmeti aldığınızda riskinizi de paylaşmış olursunuz. Hatalı işlemlerimizin sorumluluğunu üstleniyoruz.

 • 2
  Teşviklerden tam olarak faydalanabiliyor musunuz?

  Personel teşviklerinden tam olarak faydalanabilirseniz daha az vergi ve daha az sgk primi ödersiniz. Devletin sağladığı teşvik avantajlarını titizlikle takip ediyor ve her personel için ayrı ayrı uygulayarak tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

 • 3
  Maaşlar yanlış hesaplandığı için çalışanlarınızla sorun yaşadınız mı?

  Muhtemelen. Ücret hesaplamalarında oluşan hatalar çalışan memnuniyetsizliğine neden olur. Halbuki personelinizin bordro ve özlük konularıyla ilgili tüm sorunlarına cevap verecek bir çağrı merkeziniz olsa da siz gereksiz meşguliyetlerden kurtulup sadece asıl işinize odaklansanız çok güzel olmaz mı? Evet, biz de öyle düşündük ve sizin için yaptık.

Daha Fazla Sorularınız Mı Var?